San Vito di Cadore / Valle del Cadore / Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava

Valle del Cadore > San Vito di Cadore

Turisticky zameraná obec San Vito di Cadore (1.011 m) sa nachádza v údolí Vall Cadore v provincii Belluno, regiónu Veneto v Taliansku. Počet obyvateľov sa približuje k 1.900, údolím preteká rieka Boite, ktorá patrí do povodia Piave. Okolie tvoria lúky a lesy. Historickými pamiatkami sú dva kostoly, ten starší pochádza z r. 1.200. Možnosti lyžovania, turistiky a zimnej rekreácie podporili rozvoj cestovného ruchu.

Ubytovanie San Vito di Cadore

Apartmány FIORI

Apartmány FIORI

Apartmány Fiori sa nachádzajú v 1 z dvoch budov - hotel Fiori a apartmány Fiori, ktoré sú od seba vzdialené asi 200m. Apartmány aj hotel sú vedené rodinou Fiori. Nachádzajú sa v malom mestečku San Vito di Cadore len 10 km od svetoznámeho strediska Cortina d´Ampezzo.

Lyžovanie Valle del Cadore

Hlavnou atrakciou a lákadlom pre turistov sú Dolomiti, ale najmä miestne lyžiarske stredisko. Príjemné rodinné lyžovanie San Vito di Cadore a nádherné horské prostredie sú lákadlom na zimnú dovolenku Taliansko s možnosťou turistiky a lyžovačky. Tunajšie zjazdovky sú zaistené technickým snehom na 100%, napriek tomu môžu nastať nepriaznivé snehové podmienky a slabá zima. Vtedy je poistkou susedná Cortina d'Ampezzo. Lyžovanie Valle del Cadore disponuje 10 km zjazdoviek (4km ľahké, 5km stredne ťažké, 1km ťažké), dopravu zabezpečujú dve lanovky a jeden vlek, ktoré prepravia až 3.800 lyžiarov za hodinu. V Chiapuzza sa nachádzajú bežkárske trate, nad jazerom Mosigo sa nachádza sánkarská dráha.

Top lyžiarske strediská v Taliansku - Lyžovanie Valle del Cadore