Taliansko : Lyžovanie Taliansko, lyžiarske strediská v Taliansku
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie v Taliansku - Cortina, Madonna, Val-Gardena, Arabba, Livigno

first-minute zľava

Taliansko

Pre lyžovanie v Taliansku má význam sever krajiny, ktorý pokrývajú Alpy, známe ako Dolomiti. Ich charakteristické skalnaté útvary vytvárajú krásne scenérie s množstvom terénov vhodných na lyžovanie. Obľúbenci našich lyžiarov sú lyžiarske strediská v oblastiach Dolomiti Superski a Skirama Dolomiti v regióne Trentino. Keď sa povie "lyžovanie Taliansko" takmer každému napadne: slnko, zimná dovolenka s množstvom snehu, perfektne upravené zjazdovky, lyžiarske strediská zvučných mien ako Val di Fiemme, Arabba, Cortina d´Ampezzo, Val Gardena obľúbená Marilleva prepojená do Madonna di Campiglio, či lyžiarsky kolotoč Sella Ronda. Tieto ale i mnoho ďalších môžu byť miestom vašej najbližšej lyžovačky. Vyberte si z ponuky, alebo si nechajte ušiť lyžovačku na mieru.

Lyžiarske strediská v Taliansku:

Alpe di Siusi

Alpe di Siusi

Lyžiarske stredisko sa nachádza na širokej náhornej plošine, slnkom zaliate pláne ponúkajú zjazdovky strednej a ľahkej obtiažnosti, vhodné pre rodiny a rekreačných lyžiarov. Oblasť Alpe Siusi - Val Gardena a ich strediská Wolkenstein, Selva Gardena, Ortisei, Santa Cristina, Plan de Gralba disponuje 175km zjazdoviek, je súčasťou lyžiarského kolotoča Sella Ronda.

Alta Badia

Alta Badia

Lyžiarske stredisko Alta Badia má okrem vlastných lyžiarskych svahov veľký význam ako súčasť okruhu Sella Ronda. K skvelým tunajším zjazdovkám patria aj perfektné ubytovacie zariadenia, tiež množstvo obchodov, kaviarničiek, cukrární, reštaurácií, barov a diskoték. Strediskovým mestom je Corvara in Badia, ktorá uspokojí aj najnáročnejšiu klientelu.

Alta Pusteria
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Alta Pusteria Skipass Alta Pusteria

Alta Pusteria

lyžiarske stredisko Alta Pusteria leží na rakúsko-talianskom pomedzí, ako vstupná bráná do Dolomitov. Svojim návštevníkom ponúka 55km zjazdových tratí, z toho 45km je umelo zasnežovaných. Obtiažnosť tratí naznačuje, že začiatočník aj zdatný lyžiar si vyberie vhodnú trať a zároveň predurčuje lyžiarske stredisko Alta Pusteria pre rodinnú lyžovačku

Arabba

Arabba

Lyžovanie Arabba patrí k štyrom významným strediskám v Dolomiti Superski, ktoré sú navzájom poprepájané zjazdovkami a vlekmi tak, že tvoria lyžiarsky okruh známy ako Sella Ronda. Je to 42km kolotoč okolo skalnatého masívu Gruppo Sella - sen každého rekreačného lyžiara. Nadm. výška Marmolady s ľadovcom zaručujú perfektné zimné a jarné lyžovanie.

Bardonecchia
imgimgimgimgimgimgimgSkimap BardonecchiaSkipass Bardonecchia

Bardonecchia

Lyžovanie v Bardonecchia ponúka dva samostatné strediská, spojené skibussom. Za pár minút sa dostanete kyvadlovou dopravou zo strediska Colomion-Les Arnauds-Melezet so zjazdovkami prevažne v lese (s nadmorskou výškou 2.440m Vallon Cros) do oblasti  Jafferau s množstvom freeride terénov a jedinečnými výhľadmi z výšky 2.800m.

Bormio
imgimgimgimgimgSkimap Bormio Skipass Bormio

Bormio

Bormio - Santa Caterina ponúka lyžiarske trate všetkých náročností. Lyžovanie s jedinečným prevýšením vyše 1.800m na 10km dlhej zjazdovke nezabudnuteľný zážitok. Bormio patrí do rodiny FIS-stredísk, konajú sa tu pravidelne preteky svetového pohára, MS a mnoho ďalších lyžiarskych závodov. Zlyžovať z vrcholu bez prestávky až do údolia je takmer nemožné.

Cervinia-Valtournenche
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Cervinia-ValtournencheSkipass Cervinia-Valtournenche

Cervinia-Valtournenche

Lyžovačka v nádhernom prostredí pod alpským obrom Matterhorn ( 4.478m ) - taliansky "Cervino". Je prepojené so susedným Valtournenche a so známym švajčiarskym strediskom Zermatt. Znalcom lyžovania ho netreba predstavovať, žiadne nesplniteľné želanie, lyžovačka vďaka ľadovcu 365 dní v roku, raj zimných športov od detí až po profesionálov.

Civetta
imgimgimgimgimgSkimap Civetta Skipass Civetta

Civetta

región Veneto je spájaný skôr s veľkými prímorskými letoviskami ako Bibione či Lido di Jesolo, ktoré reprezentujú obľúbenú benátsku rivéru medzi milovníkmi dovolenkovania v Taliansku. Podstatne menšia skupina vie, že sever regiónu ktorý zasahuje až do oblasti Dolomitov ponúka tri kvalitné lyžiarske strediská európskeho významu ako je Civetta - rodinná lyžovačka 80 km.

Cortina d'Ampezzo
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Cortina d'Ampezzo Skipass Cortina d'Ampezzo

Cortina d'Ampezzo

kráľovná talianskych dolomitov - Cortina d´Ampezzo- zimné olympijské stredisko v rozľahlej kotline obklopené na každej svetovej strane jednou trojtisícovkou. Stredisko, ktoré bolo pred niekoľkými desaťročiami najmodernejšie, dnes jemne zaostáva za ambicióznejšími susedmi, ktorí investujú a modernizujú výraznejšie. Stále však patrí do "TOP lyžovanie Taliansko".

Courmayeur
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap CourmayeurSkipass Courmayeur

Courmayeur

Lyžovačka pod majestátnym obrom Mont Blanc ( 4.810 m n.m. ), perfektne upravené trate všetkých náročností, najdlhšia zjazdová trať v stredisku meria vyše 6 km, vyskúšať môžete svetoznáme francúzske lyžiarske stredisko Chamonix, alebo švajčiarske Verbier. V Courmayeur si okrem výbornej lyžovačky vychutnáte aj nádheru vysokých Álp s niekoľkými 4-tisícovkami.

Folgaria - Lavarone
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Folgaria - Lavarone Skipass Folgaria - Lavarone

Folgaria - Lavarone

Cenovo najdostupnejšie lyžiarske stredisko v oblasti Val di Sole Folgaria - Lavarone. Každý lyžiar si tu nájde tú svoju trať z celkových 71 km lyžiarskych udržiavaných zjazdoviek. Proti nedostatku prírodného snehu je kompletne  zabezpečených a umelo zasnežovaných 100% tratí, 30 vlekov a lanoviek slúži na bezčakaciu dopravu na vrcholky svahov.

Folgarida - Marilleva
imgimgimgimgimgSkimap Folgarida - Marilleva Skipass Folgarida - Marilleva

Folgarida - Marilleva

Talianske lyžiarske strediská Folgarida a Marilleva za posledných 15 rokov zaplavujú davy českých, poľských a už aj slovenských lyžiarov. Chvíľami máte pocit že sa nachádzate kdesi v Krkonošiach, alebo Tatrách. Niet divu, strediská sú kombináciou ingrediencií, ktoré k dobrej lyžovačke potrebujeme. Ubytovanie na zjazdovkách, ľahké trate, slniečko, výhodné ceny.

Gressoney
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap GressoneySkipass Gressoney

Gressoney

Rozľahlá lyžiarska oblasť pod velikánom Monte Rosa sa rozprestiera na území Aosta a zasahuje až do Piedmontu. Patria sem údolia Valle d´Ayas, Valle di Gressoney, Valsesya a lyžiarske strediská Antagnot, Brusson, Gressoney, Alagna - najvyšší je vrchol Punta Indren (3.260 m.) s prevýšením vyše 2.000 m z nástupnej stanice v Alagna Valsesia ( 1.212 m.).

La Thuile
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap La ThuileSkipass La Thuile

La Thuile

história lyžiarskeho strediska siaha do čias, keď sa lyžovalo telemarkom, v 60. rokoch boli vybudované pokrokové sedačkové lanovky, kabínky, vleky v Les Suches, nasledovali Chaz Dura, Cerellaz a Belvedere, až dosiahlo stredisko dnešné rozmery a spojenie so susedným La Rosiere vo Francúzsku mu dáva punc 5tich hviezdičiek. Top zimná dovolenka na horách.

Livigno
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Livigno Skipass Livigno

Livigno

lyžiarska oblasť Alta Valtelina sa nachádza v blízkosti švajčiarskych hraníc, neďaleko strediska St. Moritz. Alta Valtelina zahŕňa lyžiarske strediská Livigno / Mottolino, Livigno / Carosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina. Celkom Alta Valtelina disponuje 225 km lyžiarskych zjazdoviek všetkých náročností. Lyžovanie Livigno = absolútny lyžiarsky hit sezóny 2008-9.

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio

najznámejšie zimné lyžiarske stredisko v Taliansku. Nájdete tu perfektný servis, lyžiarske trate všetkých náročností i zjazdovky pre milovníkov snowboardingu a lyžovania vo voľnom teréne. 17 lyžiarskych škôl a vyše 150 inštruktorov lyžovania vás zasvetia do tohoto umenia. Madonna di Campiglio je prestížnou značkou v Taliansku, nezabudnuteľná lyžovačka a zimná dovolenka.

Marmolada
imgimgimgimgimgSkimap Marmolada Skipass Marmolada

Marmolada

Ľadovec Marmolada 3.269 m.n.m. poskytuje lyžiarske terény, ktoré patria vďaka vysokému percentu zjazdoviek strednej a vyššej náročnosti k špičkovým nielen v Taliansku, ale v celej Európe. Centrálne mestečko Malga Ciapela býva cieľom milovníkov skialpinismu, freeride, turistov ale aj rekreačných lyžiarov. Nádherné výhľady na Dolomiti, lyžovanie na ľadovci.

Monte Bondone
imgimgimgimgimgSkimap Monte Bondone Skipass Monte Bondone

Monte Bondone

Talianske lyžiarske stredisko Monte Bondone leží len pár kilometrov od Trenta. Patrí medzi niekoľkých samostatných stredísk, ktoré používajú spoločný skipass Skirama Dolomiti. Patria sem napr. Madonna di Campiglio, Tonale, Folgarida-Marileva a ďalšie. K lyžovačke ponúka Monte Bondone 20 km, v rámci Skirama až 380km perfektne upravených zjazdoviek.

Paganella

Paganella

Na hore Paganella nad mestom Trento sa nachádza rovnomenné lyžiarske stredisko rodinného charakteru. Podobne ako ostatné prímestské lyžiarske strediská, nemá ani Paganella o klientelu núdzu. Pritom nepatrí k žiadnym alpským veľmociam. Všetkých 50 km upravených tratí, takmer všetky červené, býva hlavne cez víkendy preplnených domácou lyžiarskou klientelou.

Pejo

Pejo

Malé lyžiarske stredisko v oblasti Skirama Dolomiti leží trochu stranou od hlavnej cesty vedúcej údolím slnka. Znalcom dobrej lyžovačky sa oplatí venovať čas  na jednodňové testovanie. Z výšky troch tisíc metrov vedie nádherný 6km zjazd do kúpeľného mestečka Peio Fonti 1.400m zvládnu aj stredne zdatní lyžiari. Pokojné prostredie, na zjazdovkách ste takmer sami.

Piancavallo
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap PiancavalloSkipass Piancavallo

Piancavallo

Najvýznamnejšie lyžiarske stredisko talianskeho regiónu Friuli - Venezia - Giulia je Piancavallo. Hoci ponúka len zhruba 25km zjazdoviek, uspokojí klientelu zväčša rodín s deťmi, pre ktorých je tu kompletná ponuka služieb a aj aktivít po lyžovačke. Snowpark, klzisko, wellness zóna, psie záprahy, nočné lyžovanie. Z vrcholovej stanice lanovky Piancavallo výhľad na more.

Pila
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap PilaSkipass Pila

Pila

Lyžiarske stredisko je prímestským strediskom hlavného mesta regiónu Aosta. Priamo z mesta vedie lanovka do lyžiarskej oblasti, ktorá ponúka úctyhodných 70km zjazdoviek všetkých náročností. Popri upravených svahoch množstvo terénov pre freeride, tiež snowpark. Ubytovacie kapacity zamerané na stredne náročnú klientelu v Pila 1500 / 1800 aj Aosta.

Plan de Corones
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Plan de Corones Skipass Plan de Corones

Plan de Corones

Patrí medzi najlepšie lyžiarske strediská nielen v Alto Adige - severná oblasť regionu Trentino. Lyžiarske stredisko Plan de Corones sa nachádza na svahoch zaobleného vrchola nad mestom Brunico. Z neho smerujú na všetky svetové strany výborne upravené zjazdové trate všetkých obtiažností pre zdatných aj začínajúcich lyžiarov. Vzdialenosť z Bratislavy je okolo 600 km.

San Martino di Castrozza
imgimgimgimgimgSkimap San Martino di Castrozza Skipass San Martino di Castrozza

San Martino di Castrozza

San Martino di Castrozza / Passo Rolle lyžiarske stredisko sa nachádza v unikátnom prírodnom prostredí na úpätí Pale di Martino a ponúka 44 zjazdových tratí s celkovou dĺžkou cez 60 km v prekrásnom prostredí dolomitov v nadmorskej výške 1.404 - 2.357 m. Bezchybná príprava a údržba zjazdoviek, večerné lyžovanie, bežecké trate, klzisko, lyžiarska škola, zimná dovolenka.

Sauze d'Oulx
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Sauze d'OulxSkipass Sauze d'Oulx

Sauze d'Oulx

Rovnomenné lyžiarske stredisko a horská turistická osada Sauze d´Oulx (1.510 m n.m.) nad ktorou sa nachádza takmer 100 km zjazdoviek je samo o sebe zárukou výbornej lyžovačky. Prepojenie so susednými Sestriere a Sansicario ponúka 300 km lyžovačky a komu by ani to nestačilo, môže cez Cesanu v údolí prelyžovať do Claviere a francúzskeho Montgenevre.

Sestriere
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap SestriereSkipass Sestriere

Sestriere

Olympijské ski-stredisko Sestriere je súčasťou širšieho lyžiarskeho zoskupenia. Svetoznáma lyžiarska oblasť Vialattea sa nachádza v centre vysokej Alpskej oblasti Valle di Susa ( lyžiarske terény ležia vo výškach od 1.350 - 2.800 m.n.m. ) Ski resort združuje 4 piemontské strediská: Sestriere, Sauze d´ Oulx, Sansicario, Cesana spojené s jednym francúzskym - Montgenevre.

Tonale - Ponte di Legno
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Tonale - Ponte di LegnoSkipass Tonale - Ponte di Legno

Tonale - Ponte di Legno

Tonale - Ponte di Legno - Presena - je ideálnou kombináciou lyžiarskych terénov všetkých náročností, spoločným poprepájaním vzniklo lyžiarske stredisko vhodné pre každého, hlavne pre rodiny s deťmi. Na svoje si príde aj ľadovcový fanúšik, či zdatný rekreant. Vysoká poloha priesmyku Tonale 1880m je zárukou prírodného snehu a dobrej lyžovačky cez jarné prázdniny.

Tre Valli
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Tre Valli Skipass Tre Valli

Tre Valli

Lyžiarsku oblasť s názvom Tre Valli ( Tri údolia ) tvoria dve samostatné časti, ktoré  spája iba spoločný skipass. Časť údolia Val di Fassa, Valle del San Pellegrino a Valle de Bois vytvárajú lyžiarske strediská Tre Valli ( Passo San Pelegrino - Falcade, Alpe de Lusia ) s celkovou dĺžkou okolo 100km dobre udržiavaných zjazdoviek rôznej obtiažnosti, 90% z nich s garanciou snehu.

Val di Fassa

Val di Fassa

Bohato zjazdovkami a vlekmi pretkávané údolie Val di Fassa e Carezza patrí vďaka priaznivým prírodným podmienkam k najnavštevovanejším lyžiarskym strediskám talianskych Dolomitov. Nachádza sa v ich centre. Centrálne mestečká Moena, Campitello a Canazei poskytujú všetky kategórie ubytovania tisíckam návštevníkov hľadajúcich super lyžiarske strediská v Taliansku.

Val di Fiemme
imgimgimgimgimgimgSkimap Val di Fiemme Skipass Val di Fiemme

Val di Fiemme

Slováci hojne navštevujú lyžiarske stredisko Val di Fiemme, pretože ponúka lyžiarske terény v správnom pomere pre začiatočníkov a malé deti, ale aj pre zdatných lyžiarov, sa nachádzajú v nadmorskej výške 860 - 2.415 m. Celkom 8-areálov: Ski Center Latemar, Ski Area Alpe Lusia, Alpe Cermis, Passo Rolle, Lavazé, Oclini, Nova Ponente a S.Pietro poriešia zážitky z lyžovačky.

Val Gardena

Val Gardena

Prestížne lyžiarske stredisko Val Gardena spojené vlekmi a zjazdovkami so susedným Alpe di Siuse tvorí atraktívny päťhviezdičkový lyžiarsky rezort, známy aj vďaka pretekom svetového pohára v zjazdových disciplínach, ktoré sa tu každoročne poriadajú. Val Gardena sa aj napriek vyšším cenám radí medzi žiadané lyžovačky v talianskych Dolomitoch, top lyžovanie Taliansko.

Val Senales
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Val SenalesSkipass Val Senales

Val Senales

Tajný lyžiarsky tip v južnom Tirolsku je Val Senales ( nemecky Schnalstal ), jediné lyžiarske stredisko v Taliansku s celoročnou prevádzkou. Ľadovec je sprístupnený až do 3289m odtiaľ vedú zjazdovky všetkých obtiažností od širokých carvingových až po náročné čierne zjazdy, najdlhšia 8 km trať, skipass Ortlerské Alpy platí v 15 strediskách ( celkom 300km lyžovačky ).

Valle del Cadore
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Valle del Cadore Skipass Valle del Cadore

Valle del Cadore

Len 11 km od významného strediska Cortina d'Ampezzo ležia v údolí Valle Cadore dedinky San Vito, Borca, Vodo, nad ktorými sa nachádza menšie lyžiarske stredisko s 14km stredne ťažkých a ľahkých zjazdoviek, ktoré obsluhujú dve sedačky a jeden vlek. Vhodné nielen pre rodiny, ale všetkých ktorí uprednostňujú kľudné prostredie Valle del Cadore pred rušným centrom Cortiny.

Valle Isarco
imgimgimgimgimgimgSkimap Valle Isarco Skipass Valle Isarco

Valle Isarco

Vstupná brána do Dolomitov, príjemné rodinné zimné stredisko s kompletnou ponukou zimných športov a aktivít je dobre dostupné z Innsbrucku (priamo pri hlavnom diaľničnom ťahu E45). Vhodné na rodinnú zimnú dovolenku aj pre nelyžiarov. Priaznivé ceny ubytovania všetkých kategórií v šiestich samostatných centrách.

Nenašli ste to čo hľadáte ?, napíšte nám alebo zavolajte. Pripravíme pre vás "na mieru" lyžovanie v akomkoľvek lyžiarskom stredisku v Taliansku aj mimo vyššie uvedenej ponuky. Ak ste si nevybrali z ponuky lyžovanie Taliansko, môžete pokračovať výberom lyžovačky v niektorej z ďalších alpských krajín:

Lyžovanie Taliansko
Lyžovanie Rakúsko
Lyžovanie Francúzsko
Lyžovanie Švajčiarsko
Lyžovanie Nemecko
Lyžovanie Slovinsko
Lyžovanie Bulharsko
Lyžovanie Slovensko
Lyžovanie Česko

Súvisiace odkazy: dovolenka | lyžovanie | letná dovolenka Taliansko
Partneri: Lyžovanie Alpy.sk - Taliansko