Švajčiarsko : lyžovanie vo Švajčiarsku, lyžiarske strediská
SlovenskyEnglishČesky

Lyžovanie vo Švajčiarsku - Davos, St. Moritz, Zermatt, Saastal, Wengen ...

first-minute zľava

Švajčiarsko

Dokonalosť a luxus na zjazdovkách si môžete dopriať počas lyžovačky v švajčiarskych top strediskách Zermatt, St. Moritz, Crans Montana, Veysonnaz, Verbier, alebo rovno navštívte Davos - kráľa vo svete lyžovania. Švajčiari chápu lyžovanie ako životný štýl, preto ich lyžiarske strediská navštevujú známe celebrity z celého sveta. Ich predvádzanie a módne výstrelky asi zatienia váš stotisícový výstroj, ale nenechajte sa znechutiť, venujte sa pohybu na snehu a užijete si nezabudnuteľnú lyžovačku. Tradícia zimných pobytov v alpských hoteloch sa začala písať od roku 1864 práve vo švajčiarskom St. Moritz, osemdesiat rokov na to bol v Davose spustený prvý vlek. Ďalší vývoj v Alpách bol už rýchly, teraz tu každoročne dovolenkuje niekoľko miliónov ľudí, pridajte sa aj vy - lyžovanie Švajčiarsko.

Lyžiarske strediská vo Švajčiarsku:

4 Vallées
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap 4 ValléesSkipass 4 Vallées

4 Vallées

Veysonnaz, Nendaz, Verbier ponúka 330 km kvalitných zjazdoviek, nespočetné terény pre jazdu v neupravenom snehu, lyžovanie bez čakania zabezpečuje 100 moderných lanoviek a vlekov, zárukou snehu je nadmorská výška a umelé zasnežovanie, na ľadovci sezóna trvá až do mája. Lyžiarske stredisko 4 Vallées uspokojí aj najnáročnejších lyžiarov.

Adelboden - Lenk
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Adelboden - Lenk Skipass Adelboden - Lenk

Adelboden - Lenk

Adelboden a Lenk patria k prvotriednym zimným dovolenkovým destináciám. Lyžiarske stredisko nepodlieha až takému záujmu celebrít, preto sa miestni prevádzkovatelia ubytovania a lyžovania viac zameriavajú na pokoj a pohodlie. Lyžovanie v Adelboden-Lenk je ideálne pre rodinnú zimnú dovolenku strávenú v nádhernom prostredí na lyžiach.

Arosa
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap ArosaSkipass Arosa

Arosa

ponúka 100 km zjazdoviek, 13 lanoviek, každý piatok nočné lyžovanie, panoráma z terasy reštaurácie na vrcholovej stanici lanovky, laserová show, rodiny sú vítané, množstvo programov pre deti - alpský club micky maus a ďalšie atrakcie - skvelé miesto pre lyžovačku počas rodinnej dovolenky.

Crans Montana
imgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Crans MontanaSkipass Crans Montana

Crans Montana

zimný raj Crans - Montana - Aminona je určené na lyžovanie tak začiatočníkom, ako profíkom, 140 km 100%-ných zjazdoviek, navštevujú lyžiari z celého sveta, aj známe osobnosti. Vynikajúca lyžovačka infraštruktúra, stredisko usporiadáva pravidelne závody svetového pohára v zjazdovom lyžovaní.

Davos

Davos

päťhviezdový Davos - kráľ medzi lyžiarskymi strediskami, presýtený svetovými celebritami, oblasti: Jakobshorn, Madrisa, Parsen, Pischa, Rinerhorn ponúkajú všetko, po čom môže lyžiar zatúžiť, spolu 512 km tratí (1. miesto vo Švajčiarsku), 89 vlekov a lanoviek, bary, reštaurácie, všetky možné atrakcie - ceny sú primerane vyššie, ale stojí to za to!

Engelberg - Titlis
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Engelberg - TitlisSkipass Engelberg - Titlis

Engelberg - Titlis

Lyžiarske stredisko Engelberg - Titlis v centrálnom Švajčiarsku ponúka pestrú paletu zimných aktivít. Garanciou lyžovačky je ľadovec Titlis, lyžovanie na celkom 80km zjazdoviek. Množstvo zimných aktivít - airboard, viaceré dráhy na sánkovanie - aj s nočným osvetlením. Ubytovania takmer všetkých kategórií v mestečku Engelberg ale aj na svahoch, špecialitou Iglu dedinka.

Grächen
imgimgimgimgimgimgSkimap GrächenSkipass Grächen

Grächen

(1.617 - 2.868m) lyžiarske stredisko je zamerané na rodinnú lyžiarsku dovolenku, ale príjemne prekvapí aj zdatnejších lyžiarov svojou ponukou. Skoro 40 km upravovaných zjazdových tratí prevažne pre stedne náročných lyžiarov (31km) je obsluhovaných 5 vlekmi, 3 sedačkami a 2 kabinkami. Záruka snehu vďaka technickému zasnežovaniu, detský park, ski-školy ..

Gstaad
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Gstaad Skipass Gstaad

Gstaad

Rozsiahly, takmer 5-hviezdičkový lyžiarsky areál vďaka ľadovcu Dôme poskytuje lyžovačku od novembra do mája, stredisko pozostáva zo 6 sektorov vzájomne prepojených žiaľ len skibusom, k dispozícii je celkom 62 vlekov a lanoviek, cez 250 km zjazdoviek, 45 km bežeckej stopy. Výborná lyžovačka a všetky druhy zimných aktivít v krásnom prostredí.

Laax - Flims - Falera
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap Laax - Flims - FaleraSkipass Laax - Flims - Falera

Laax - Flims - Falera

220km perfektne upravených lyžiarskych tratí všetkých obtiažností, 29 vlekov a lanoviek s prepravnou kapacitou 42.000 osôb/hod, detský park, lyžiarska škola, 20 reštaurácií priamo na svahoch, 40km bežeckých tratí, všetko s typickou švajčiarskou precíznosťou pre dokonalý zážitok zo zimnej dovolenky.

Lenzerheide
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap LenzerheideSkipass Lenzerheide

Lenzerheide

V Lenzerheide sa pravidelne konajú finálové preteky svetového pohára v alpskom lyžovaní mužov aj žien. Napriek tomu, že sa závody konajú koncom marca, bývajú tu ešte stále veľmi dobré podmienky na lyžovanie a väčšinou aj krásne slnečné počasie. Nedávnym prepojením s výborným rodinným lyžiarskym strediskom Arosa získalo Lenzerheide ku svojim 150km zjazdoviek ďalších 70km na ktorých sa lyžuje s jedným skipasom.

Leysin-Les Mosses
imgimgimgimgimgimgimgSkimap Leysin-Les Mosses Skipass Leysin-Les Mosses

Leysin-Les Mosses

lyžiarske stredisko s 17 vlekmi a snowparkom s U-rampou, výpravy na snežniciach, športové lyžiarske školy, osvetlená cross-country dráha a sánkarská dráha. Ďalšie možnosti lyžovania v neďalekom lyžiarskom stredisku "Glacier 3000" na Col du Pillon a Les Diablerets. V rodinnej lyžiarskej oblasti Les mosses / La Lécherette je dostatok priestoru pre začínajúcich lyžiarov.

Meiringen
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap MeiringenSkipass Meiringen

Meiringen

moderné prepravné zariadenia, 60km zaujímavých zjazdoviek pre každý typ návštevníka, širokánske carvingové plochy na Hochstrass, vybavenie pre snowboard, dostatok vhodných terénov pre freeride ale stredisko má čo ponúknuť aj nelyžiarom - ako napríklad zimnú turistiku, sánkovanie a bežecké lyžovanie, to všetko v nádhernom prostredí.

Saastal
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap SaastalSkipass Saastal

Saastal

Saas Grund, Saas Almagell, Saas Fee ponúkajú svojim návštevníkom atraktívnu lyžovačku. Nachádzajú sa v údolí s prekrásnym výhľadom na 18 štvortisícoviek – najvyšších vrchov Švajčiarska. Lyžovať môžete od slnečných zjazdoviek pre menej zdatných lyžiarov až po dobre čierne aj keď kratšie úseky, ľadovec do nadmorskej výšky 3.600 m.

Samnaun
imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgSkimap SamnaunSkipass Samnaun

Samnaun

Lyžovanie Samnaun je prvotriedna zábava. Lyžiarske stredisko Samnaun je spojené vlekmi a zjazdovkami s rakúskym susedom - Ischgl do lyžiarskeho areálu Silvretta Aréna. Náročná klientela si príde na svoje tak v oblasti lyžovania ako aj polyžovačkovej zábavy. 200 km zjazdoviek, špičkový snowpark, terény pre freeride...

Savognin
imgimgimgimgimgimgimgimgSkimap SavogninSkipass Savognin

Savognin

Takmer osemdesiat kilometrov zjazdoviek zabezpečujú iba tri lanovky a šesť vlekov. Lyžovačka pre začínajúcich a stredne pokročilých lyžiarov v nádhernom prostredí niekoľkých takmer trojtisícoviek. Turistické chodníky, bežecké trate, sánkarské dráhy, funpark, terény pre freeride dopĺňajú kompletnú ponuku pre ideálnu zimnú dovolenku.

St. Moritz

St. Moritz

Stredisko svetového mena bolo už dva krát dejiskom olympiády. Pôvabné a slnkom zaliate zjazdovky Corviglia a Marguns ponúkajú skvelé a pohodové lyžovanie, reštaurácie na snehu, všetko pre malých i veľkých, začiatočníkov aj majstrov. St. Moritz patrí právom medzi TOP lyžiarske strediská, vychutnajte si lyžovanie a dovolenku high society.

Toggenburg
imgimgimgimgimgimgimgSkimap ToggenburgSkipass Toggenburg

Toggenburg

Ak Toggenburg nenavštívite za účelom ochutnať 60km kvalitnej lyžovačky s 17 modernými vlekmi, možno vás zaujme ako jedna z najkrajších turistických oblastí vo Švajčiarsku. Ponúka pokoj a oddych, ďaleko od rušných zjazdoviek nájdete množstvo chodníkov na prechádzky, turistiku a snežnice, vychutnajte si nádherné výhľady z útulných horských chát.

Wengen
imgimgimgimgimgimgSkimap WengenSkipass Wengen

Wengen

lyžiarska oblasť Wengen / Grindelwald sa nachádza pod alpským velikánom (Eiger 3.970m). Stredisko ponúka lyžovanie na 80 km perfektne upravených zjazdoviek, prevažujú stredne ťažké zjazdové trate, lyžovačka v prašane, prekrásna panoráma na okolité 4-tisícovky, horolezectvo, ski-alpinizmus, paraglaiding, sánkovanie, mnoho atrakcí

Zermatt
imgimgimgimgimgimgSkimap ZermattSkipass Zermatt

Zermatt

ďalší švajčiarsky lyžiarsky unikát - Zermatt ( 1.620 - 3.883 m ) leží pod majestátnym Matterhornom (4.478m), znalcom lyžovania netreba predstavovať, žiadne nesplniteľné želanie, lyžovanie 365 dní v roku, raj zimných športov pre deti aj profíkov, zjazdovky pre carving, voľný terén, pretekárska dráha, snowcross, snowboarding, sánkarská dráha...

Nenašli ste to čo hľadáte? Napíšte nám alebo zavolajte. Pripravíme pre vás "na mieru" lyžovanie v akomkoľvek lyžiarskom stredisku vo Švajčiarsku aj mimo vyššie uvedenej ponuky. Ak ste si nevybrali z ponuky lyžovanie Švajčiarsko, môžete pokračovať výberom lyžovačky v niektorej z ďalších alpských krajín:

Lyžovanie Taliansko
Lyžovanie Rakúsko
Lyžovanie Francúzsko
Lyžovanie Švajčiarsko
Lyžovanie Nemecko
Lyžovanie Slovinsko
Lyžovanie Bulharsko
Lyžovanie Slovensko
Lyžovanie Česko

Súvisiace odkazy: dovolenka | lyžovanie
Partneri: Lyžovanie Alpy.sk - Švajčiarsko